27 Липня 2018

Друзі!

Замислимося разом, який сьогодні день. Що й чому ми святкуємо?

Сьогодні не просто один зі святкових днів календаря, не просто знаменна дата нашої історії. Сьогодні виповнюється 1030 років Хрещення Київської Русі!

Ця подія, без перебільшення, глобального масштабу, яка змінила перебіг історії всієї Європи. Тільки уявіть, як могла скластися доля європейської цивілізації, якби Київська Русь замість християнства прийняла іслам чи іудаїзм, що пропонувалися тоді князю Володимиру замість християнства… Однозначно, здійснений 988 року вибір князя Володимира був цивілізаційним, він зумовив на століття подальшу долю як рідної держави, так і сусідніх країн. Але не тільки цим важливий і пам’ятний для нас цей день.

Хрещення – це не просто вибір, не просто обряд. Це Таїнство нового народження. Народження не плоттю, але духом. У ньому відновлюється заповіт між Богом і людиною. Тому сьогодні ми святкуємо День духовного народження нашого народу.

Вітаючи всіх із цим великим Днем, я запрошую провести його не в зовнішній суєті, але в молитві та подяці Богові. У молитві за Україну, за рідних і чужих, за друзів і ворогів, за примирення ворогуючих, щоби на нашій святій землі нарешті переміг мир.

Зі святом, друзі! Миру всім нам, згоди в головах і серцях, і любові!

Всі новини
по темі