24 Серпня 2017

Коли ми говоримо про незалежність України, ми часто не замислюємося над тим, який зміст вкладаємо у сам термін — «незалежність». Батьки-засновники кожної держави хочуть бачити її сильною, впливовою, комфортною, авторитетною, справедливою. Після покоління батьків-засновників приходять наступні покоління політиків, які мають продовжити початий проект і розвинути його.

Покоління — за загальноприйнятою у історії схемою — це 25 років. Тобто, можна говорити про те, що цьогоріч для України має розпочатися новий етап. Українці як нація перебувають у процесі консолідації.

Звісно, перед нами — велика кількість завдань. Маємо повернути Україні мир і стабільний розвиток. Маємо відбудувати знищену (не лише війною, а й безглуздими діями влади) економіку. Маємо подолати недовіру і розбрат, бідність і корупцію. Коли хтось каже, що ми неодмінно маємо стати європейцями, я стверджую: ми маємо стати насамперед українцями, громадянами єдиної української політичної нації, з толерантним ставленням до усіх відмінностей — мовних, етнічних, релігійних, політичних, — що в сумі своїй формують неповторне обличчя України.

Я вірю в те, що на нашу землю прийде довгоочікуваний мир — в тому числі громадянський мир. Я вірю у те, що Україна стане сильною, квітучою і впливовою державою. Я вірю в те, що наші співгромадяни матимуть усі підстави пишатися паспортом громадянина України. Стверджую це як людина, що свідомо обрала громадянство України і вирішила пов'язати з Україною своє життя і свою діяльність.

Незалежність — це не просто одномоментний акт виходу із Радянського Союзу. Це не просто святковий день. Незалежність не відбувається — вона триває доти, доки існує держава. Незалежність — це процес постійного самоствердження у світі. І говорити потрібно не лише про незалежність від СРСР, а й про незалежність від Росії, незалежність від США, незалежність від диктату Міжнародного валютного фонду. «Хай мовчать Америки й Росії, коли я з Тобою говорю!», — так охарактеризував формулу незалежності Василь Симоненко у вірші «Україні» більш як півстоліття тому.

Тому у цей день, вітаючи вас із головним державним святом країни, бажаю кожному громадянину усвідомлення своєї відповідальності перед наступними поколіннями, усвідомлення Незалежності як величної місії, усвідомлення цілей країни і шляхів її досягнення. Нарешті, усвідомлення того, що всі ми є ковалями свого щастя. Вірю в Україну, і бажаю вам усім твердості у цій вірі. І нехай допоможе нам Бог!

Всі новини
по темі