27 Вересня 2022
Сьогодні ми святкуємо одне з найдавніших і воістину великих свят — Воздвиження Животворного Хреста Господнього.

Хрест Христов – головний символ християнства і наша величезна святиня. Він був знаряддям ганебної страти, а став ключем до вічного життя. У ньому так багато переплелося переживань і смислів – смерть і життя, страждання та радість, відчай та вдячність. Він — уявна поразка та справжній прапор Перемоги. На Хресті Спаситель подолав смертю смерть і з'єднав їм Небо та землю. Хрест - прояв божественної любові до нас грішних, втілення життєдайної сили, яка захищає від усякого зла.

Святі отці навчають: «як через дерево в раю увійшли в людину гріх і смерть, так через дерево на Голгофі нам даровано знову життя і воскресіння».

Хрест, на якому помер і воскрес Господь Ісус Христос, став путівником у Царство Небесне. Він незмінно і вкрай точно вказує нам на два головні напрямки швидкоплинного земного життя: на вертикаль — найголовнішу заповідь про любов до Бога і на горизонталь —заповідь про любов до ближнього.

Господь у Євангеліє звертається до всього людства: «Хто хоче йти за Мною, візьми свій хрест і йди за Мною» (Мф. 16, 24).

Сьогодні ми поклоняємось підніжжю Хреста Христового і просимо, щоб Його спасительна сила берегла кожного з нас на наших шляхах. Щоб у часи тяжких випробувань, у які нам довелося жити і працювати, ми не залишали Спасителя, і щоб Він допоміг нам донести наші малі життєві хрести до зустрічі з Ним.

Хай збереже всіх нас, дорогі брати і сестри, спасительна сила Хреста Господнього!
Зі святом!
Всі новини
по темі