28 Червня 2017

Любі друзі!

Сьогодні ми святкуємо одне з найважливіших державних свят – День Конституції.

Цього дня заведено згадувати про наші громадянські права та обов’язки – про те, що закон завжди має тріумфувати, а держава має служити кожному конкретному громадянину.

А треба б згадувати постійно, щодня.

Хтось пожартував, що більшість чоловіків згадують про жінок тільки Восьмого березня. Так і з Основним Законом України: політики згадують про наявність у нас Конституції тільки в День Конституції. І це заледве не ключова проблема нашої країни.

На жаль, у повсякденності правами та свободами громадян у нас грубо нехтують, а Конституцію ставлять у залежність від меморандумів Міжнародного валютного фонду, а то і просто в залежність від примх можновладців.

Доводиться констатувати – немає такої статті Конституції, яку хоча б раз не порушили або не поставили під сумнів останнім часом!

Найдраматичніше у цій ситуації те, що головним порушником основного закону є чинна влада. При цьому Президент Порошенко, котрий як гарант Конституції мав би робити все можливе для захисту верховенства права й законності в країні, повною мірою причетний до свавілля та правового беззаконня, що руйнує нашу державу.

У картину національної катастрофи «імені Порошенка» додаються три роки війни, розкол у суспільстві і практично офіційна політика розподілу громадян на сорти за принципом політичної благонадійності та вигідності влади.

Важливо розуміти: Конституція – це насамперед Кодекс Громадянина. Вона лише частково про поділ сфер політичного впливу в суспільстві. На три чверті Конституція – це правила співжиття громадян у єдиній країні, у межах єдиного закону. Це – платформа для захисту власних прав.

Упевнений – попрання прав і свобод, рейдерство, арешти журналістів і політиків, підвищення тарифів і пенсійного віку, перейменування вулиць і міст, експерименти над історією, наступ на Канонічну Церкву – всі ці безчинства чинної влади можливі лише завдяки тому, що ми перестали відчувати свій громадянський потенціал, свою силу, свою правоту, яка підкріплюється статтями Конституції.

Тому, вітаючи вас із цим днем і висловлюючи впевненість у прекрасному майбутньому нашої країни й наших співгромадян, закликаю пам’ятати про значення Конституції. І закликаю вас бути справжніми, відповідальними громадянами України, які думають, насамперед, про майбутнє дітей і онуків, про те, яку країну ми їм залишимо в спадок.

Зі святом вас, дорогі друзі! З Днем Конституції!

Всі новини
по темі