30 Квітня 2017
Сьогодні, другого Тижня після Великодня, кожен православний християнин молитовно згадує подвиг кількох жінок, яких ми традиційно називаємо мироносицями.

Миро — це запашна олія, якою за давнім іудейським звичаєм помазували тіло покійного. Разом із тим, здавна ця олія символізувала собою той особливий стан душі, який ми називаємо мир Божий. Тому, з одного боку, мироносиці йшли до місця поховання Христа для того, що помазати Його Тіло спеціальною олією і виконати свій обов’язок, а з іншого — вони символічно несли у світ ту благодать Божу, без якої ми не можемо полюбити своїх ворогів і пробачити кривдників.

Саме ці жінки стали першими свідками Воскресіння, вони ж невідступно супроводжували Христа й дослухалися до кожного Його слова, вони стояли біля Розп’яття і прийшли на могилу… Жінки-мироносиці й Божа Матір були єдиними серед усіх послідовників Христа, які не злякалися смерті за Нього. Жінки залишалися вірними Богу попри все!

Й ось сьогодні, як і багато років тому, жінки-християнки, наші матері, сестри та дружини, так само несуть мир і Благодать Божу туди, де важко й де вони найпотрібніші. Вони не бояться смерті, не зраджують тих, кого люблять, і смиренно роблять те, що й мають робити матері, сестри та дружини.

Дорогі жінки!

Дуже часто для нас, чоловіків, ваша віра, ваша вірність, ваша жертовність і ваша любов є прикладом. У це світле, дуже добре та проникливе свято ми, у міру своїх сил і можливостей, віддаємо належне всім вам, вашій особливій ролі в сім’ї та суспільстві, вашій силі духу та терпінню, а найголовніше — вашій здатності зшивати розірване й умиротворяти озлоблене. Ці дивовижні якості, якими наповнює вас Господь, сьогодні дуже потрібні нашому розколотому й переповненому ненавистю та ворожнечею суспільству.

Нехай цього дня Ваші серця наповняться радістю за Воскреслого Спасителя, а подвиг Святих Жінок Мироносиць освітлює ваше життя, втішаючи та підтримуючи в найважчі хвилини. Будь ласка, робіть діло Боже — несіть мир і милосердя. Любові, здоров’я вам, добробуту вашим сім’ям! А головне — миру вам, вашим домівкам і всій Україні!

Зі святом, дорогі наші жінки!
Всі новини
по темі