12 Червня 2022
Дорогі брати та сестри!

Сьогодні ми відзначаємо П'ятидесятницю – одне з головних християнських свят, або Трійцю, як прийнято його називати у нас.

Це також одне з найкрасивіших свят – усі храми прикрашаються свіжою зеленню трав, дерев, квітами.

Цього дня ми згадуємо, як на п'ятдесятий день після Воскресіння Христового на святих апостолів зійшов Святий Дух, і таким чином народилася наша Церква.

Зодягнені небесною благодаттю апостоли — досі люди прості — раптом заговорили різними мовами. Вони проповідували з такою силою і владою духовною, так переконливо, що тисячі людей, які прибули до Єрусалиму на свята з багатьох країн, сприйняли їхню проповідь усім серцем, увірували в Спасителя і увійшли до першої громади християн.

Церква - безцінний дар, дарований Богом людству. Вона живе Духом Святим ось уже близько двох тисяч років і існуватиме до кінця світу, допомагаючи багатьом людям на їхньому життєвому шляху, втішаючи мільйони сердець, Своїми обрядами перетворюючи душі віруючих.

Наше завдання – знайти Її – справжню Церкву Христову, а не фальшиву підробку, дбати всіма силами про Нею, про братів наших та сестр, які рятуються поряд з нами, зберігати себе в ній, відсікаючи всілякі спокуси і зміцнюючись проти різних спокус.

Церква Христова пройшла через безліч випробувань, і ті, що ми переживаємо сьогодні, – не найстрашніші за всю її історію.

Нам важливо не відпасти від Церкви, не зрадити Їй, залишитися у єдності з Богом та один з одним.

Не дивлячись на всі складнощі та потрясіння сьогоднішніх днів, пам'ятатимемо, що все минає, вічний тільки Бог.

На вірі в Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого збудовано всю православну християнську цивілізацію, до якої і ми належимо.

І нехай ми не можемо пізнати повною мірою природу Бога-Трійці, ми відчуваємо серцем, що «Бог є Любов». Церква наша живе цією Його жертовною любов'ю, яка виливається на весь світ, на нас грішних.

Ще раз щиро вітаю всіх вас із великим святом!

Благословення, миру та любові всім нам!
 
Всі новини
по темі